Про мистецтво

Мистецтво - це цікавий вид людської діяльності. Свідомість здатна до творення - привнесення у наш матеріальний світ того, чого в ньому ще ніколи не існувало. І це так здорово, що розум дозволяє людям бути творцями чогось нового і прекрасного.





Незвичайні картини
Едуард Мунк. 
Його картина "Крик" вважається знаковою подією експрессіонізма та однією з найвідоміших картин у світі.

 читати далі...

Леонардо да Вінчі
Дітей старшої групи було запрошено на виставку однієї картини "Мадонна Літта" Леонардо да Вінчі. Потім запропоновано стати чарівниками і допомогти картині стати живою. Ми дивимось на картину, а вона дивиться на нас. У неї є очі. Може ті два блакитних вікна? Подивіться в них: ми бачимо там небо, хмаринки, гори. А може вона дивиться на нас очима малюка, який на руках матусі п'є молоко? Про що він думає? Хто та жінка, що з такою любов'ю дивиться на дитину? Подивіться на її обличчя - воно добре, чисте, ласкаве.


Це цікаво
Гости Эрмитажа надолго задерживаются перед этой работой великого Леонардо. Лица посетителей светлеют, разговоры стихают, картина завораживает и всецело поглощает зрителей. Эту особенность поведения туристов и поклонников искусства подметили сотрудники музея. В 1966 году Сергей Соловьёв и Павел Коган сняли документальный фильм о том, какие эмоции испытывают люди, рассматривающие картину «Мадонна Литта». Съёмка велась скрытой камерой. Результат впечатлил искусствоведов и психологов. Оказалось: даже люди, пришедшие в Эрмитаж на экскурсию «за компанию», перед этой картиной преображались и проявляли к работе живой интерес. Уважение и почитание к кормящей матери чувствовалось в их взгляде. Картина «Мадонна Литта» Фильм «Взгляните на лицо» лишний раз доказал, что настоящее искусство вечно. Шедевры трогают души людей любых профессий, разного уровня образования и социального положення . Одна из лучших работ Леонардо да Винчи «Мадонна с младенцем» или «Мадонна Литта» – гимн материнству, который уже несколько веков звучит всё так же отчётливо. Замечательное воплощение идеала женской красоты, совершенное композиционное решение, идеально подобранное сочетание цветов, внимание к деталям – несомненные достоинства знаменитой картины.



Олена Олексієнко

Олена Олексієнко на занятті з малювання порадувала дітей старшої групи картиною "Різдвяний ранок", де, як у казці, виросло справжнє чудо-дерево. Яке воно високе, мов продовжує рости у нас на очах!Було запропоновано кожній дитині взяти в руку невидимий пензель і показати, як він двигався у руці художниці. Раз! І з боку на шапці дерева спалахнули жовті краплі від перших промінців сонця. Два! І засяяла синім кольором крижана річка. А якою на полотні "Різдвіний ранок" предстає перед нами зима? (Казковою, чудовою, чарівною, яскравою, морозяною)

Це цікаво

Олена Олексіївна Олексієнко народилась і проживає в селі Владиславка, що на Київщині. Ніякої спеціальної художньої освіти не має. Дар художника відкрився раптово, після народження другої дитини у 2000 році, на тридцятому році свого життя. З'явилося сильне бажання малювати. Картини художниця малює інтуітивно, з хорошим настроєм, з  любов'ю та надхненням вимальовує велику кількість дрібних деталей. В картинах О.Олексієнко зобразує природу рідного краю. Картини знаходяться як в Україні, так і в Білорусії, Росії, Германії, Фінляндії, Марокко, Канаді.


Ісаак Левітан

На занятті з малювання діти середніх груп ознайомились з картиною І.Левітана "Золота осінь". Картина захопила дітей своєю наповненістю, кольоровою величчю, палітрою золотих відтінків осені. Порівняли берізки з дівчатами, які водять хоровод на залитому сонцем берегу. Звернули увагу на те, що художник використав основні жовтий, зелений та блакитний кольори.                  

Це цікаво  

В ноябре 1896 года картина побывала в Харькове, где с ней произошла неприятность - она была повреждена упавшим на нее медным козырьком калорифера, который порвал холст. Впоследствии это повреждение было искусно заделано реставратором Д.Арцыбашевым так, что оно осталось практически незамеченным.                                                                                            В каталогах это полотно фигурировало под названием "Осень". Сам же Левитан был не вполне доволен этим произведением, считал его несколько "грубым".. В 1896 году он написал другую, менее известную картину с таким же названием - "Золотая осень", которая находится тоже в собрании Государственной Третьяковской галереи.                                                                               

 

Ігор Грабарь

На занятті з малювання дошколята ознайомились з творчістю художника І. Грабаря. Розглянули кратину "Хризантеми". Діти поміркували про настрій, який панує на картині. Захопились яскравістю свіжозрізаних соковитих квітів, промінчиками світла, які граються зі скляною вазою і хрустальними стаканами. Відмітили, що художник на картині використав основні два кольори - синій і жовтий. Пофантазували, хто приніс хризантеми у кімнату, яка погода на вулиці? Побачили, що світло, яке сяє з вікон, пронизує кожну крапку картини, лишая на ній свій особливий відбиток. Відчули осінні аромати квітів та звуки осені.


Це цікаво

 І.Грабарь - украінський і народний художник, історик, мистецтвознавець, педагог, реставратор, науковий діяч. Грабар народився в 1871 році у Вернгії в сім"ї  діяча та депутата.

 

Анатолій Петрицький

У дітей середньої групи пройшла зустріч з картиною "Квіти"
 А. Петрицького. Діти захопились барвистістю картини і відповіли на питання.
- Які кольори використав художник?
- Які відчуття викликає ця картина?
- Про що розповідає нам червона жоржина?
- Чому нахилила голівку жовтогаряча жоржина, про що вона сумує?
Потім діти дізнались про жанр живопису "натюрморт"  

Це цікаво  

Живописець, графік, сценограф і теоретик мистецтва Анатолій Галактионович Петрицький є одним з ведучих представників українського авангарду 20-х років ХХ століття


Немає коментарів:

Дописати коментар